Laser U-15

Zajmujemy się grawerowaniem, cięciem i znakowaniem laserowym. Posiadane przez nas systemy laserowe oraz doświadczenie gwarantują wysoką jakość wykonywanych usług i zachowanie krótkich terminów realizacji zleceń. Oferujemy również fachowe doradztwo przy indywidualnych i nietypowych zamówieniach.
Posiadamy dwa rodzaje urządzeń laserowych.

Laser RMI do znakowania materiałów twardych (Nd:YVO4). Umożliwia wykonywanie znakowania na różnorodnych materiałach np. metal lub tworzywa sztuczne. Oprogramowanie SymbolWriterPro współpracuje z większością popularnych formatów graficznych, pozwalając z idealną precyzją odwzoroać obraz na znakowanym materiale. System posiada również mechanizmy znakowania seryjnego i obsługę różnorodnych kodów (1D kody kreskowe, 2D kody kreskowe, kody kreskowe Data Matrix i kody kreskowe QR lub UID). Maksymalny obszar roboczy: 200×200 mm.

Explorer II

explorer_II

Urządzenie LaserPro Explorer II to laser gazowy (CO2), który pozwala na obróbkę różnorodnych materiałów. Umożliwia cięcie (plexi, drewno, papier), grawerowanie (szkło, drewno, tworzywa sztuczne, guma stemplarska) oraz znakowanie (aluminium anodowane, skóra). Obszar roboczy lasera: 960 x 508 mm. Komora robocza jest otwieralna i umożliwia obróbkę materiałów większych niż obszar roboczy. Dodatkowo po wyposażeniu lasera w przsytawkę obrotową możemy obabiać materiały cylindryczne (np. grawerowanie po obwodzie).

Ofertę swoją kierujemy przede wszystkim do agencji reklamowych i producentów. Próby na nieznanych materiałach i wzory przeznaczone do przedstawienia końcowemu klientowi wykonujemy bezpłatnie. Stale się rozwijamy i wzbogacamy naszą wiedzę śledząc najnowsze wydarzenia na rynku a tym samym jesteśmy w stanie zaoferować coraz szerszy wachlarz usług.

Technologia laserowa

Laser to generator promieniowania, wykorzystujący zjawisko emisji wymuszonej. Nazwa jest akronimem od Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation — wzmocnienie światła poprzez wymuszoną emisję promieniowania. Promieniowanie lasera ma charakterystyczne właściwości, trudne lub wręcz niemożliwe do osiągnięcia w innych typach źródeł promieniowania. Jest spójne w czasie i przestrzeni, zazwyczaj spolaryzowane i ma postać wiązki o bardzo małej rozbieżności. W laserze łatwo jest otrzymać promieniowanie o bardzo małej szerokości linii emisyjnej, co jest równoważne bardzo dużej mocy w wybranym, wąskim obszarze widma. W laserach impulsowych można uzyskać bardzo dużą moc w impulsie i bardzo krótki czas trwania impulsu.

W przypadku zastosowań leżących w kręgu naszego zainteresowania najczęściej stosowanymi są lasery Nd:YVO4 oraz CO2.

Technologia Nd:YVO4 w porównaniu z innymi systemami laserowymi ma szereg istotnych zalet. W porównaniu z laserami tradycyjnymi CO2 i Nd:YAG lasery wykorzystujące technologię Nd:YVO4 znacznie lepiej wykorzystują energię. Oznacza to, ze urządzenia te mogą osiągnąć znakowanie o znacznej precyzji przy zużyciu znacznie mniejszej ilości energii. Mniejsze zużycie energii eliminuje konieczność stosowania zewnętrznych źródeł energii i dużych systemów chłodzących co sprawia, że urządzenie to jest znacznie mniejsze w stosunku do porównywalnych systemów. Lasery wykorzystujące technologię Nd:YVO4 mają mniejszy rozmiar plamki i wyższą gęstość energi i niż większość konkurencyjnych urządzeń dzięki czemu są idealne do wykonywania znakowania na powierzchniach odbijających światło takich, jak złoto, srebro, aluminium i inne metale.
Laser CO2 (na dwutlenku węgla) jest to laser gazowy, w którym ośrodkiem czynnym jest mieszanina dwutlenku węgla, azotu, wodoru i helu. Laser ten emituje falę w zakresie podczerwieni o długości 10600 nm.